Instagram
837 Following
1K Followers

Images Not Found!

Subscription Form

Bu yazıda 2006 yılı değerlendirmelerimi paylaşıyorum ve bir sonraki yazı 2007 yılı hedeflerimi kapsayacak.

2006 Yılı Değerlendirmesi

Geçen yıl benim için harika bir yıldı! Hayatımda hedeflediğim iki şeyi başardım; biri bebek sahibi olmak ve diğeri de hayatımda bir çok açıdan değişiklik yapmak. Yaptığım değişiklikler şu şekilde:

  1. Maraton: 2006 yılının başlarından itibaren her iki haftada bir Guam’daki yerel gazetede ilk maratonumu koşmaya doğru yaşadıklarımı anlatan köşe yazıları yazdım. Aralık 2005’in başlarında koşmaya başladım ve ilk 5 km’lik koşumu o ayın sonlarına doğru gerçekleştirdim, bu benim için büyük bir hedefti. Maraton eğitimimde inişli çıkışlı bir yıl geçirdim fakat özetlemek gerekirse Aralık 2006’nın başlarında ilk maratonumu tamamladım! Koşmak şimdi hayatımın bir parçası ve koşmayı çok seviyorum.
  2. Roman: Her zaman bir roman yazmak istemişimdir ve Kasım 2006’da Kasım ayının sonuna kadar 50.000 kelimde yazma hedefi ile birlikte NaNoWriMo’ya kayıt oldum. Ve de hedefime ulaştım! Muhtemelen asla yayınlanmayacak fakat oldukça zorlayıcı bir tecrübe ve güzel bir başarıydı.
  3. Noelle Cayce: 23 Mart 2006’da hayatımın neşesi doğdu… en küçük kızımız. Bu altıncı. Bizim için inanılmaz güzel bir pakette gelen bir lütuf ve tam bir yumurcak.
  4. Veganlık: Eylül 2006’da vejeteryan oldum ve en nihayetinde vegan olmayı hedefliyordum. O zamandan beri ete (veya herhangi bir hayvan karkasına) hiç dokunmadım ve süt ve yumurta tüketimini büyük ölçüde düşürdüm… temel olarak artık süt veya yumurta tüketmiyorum ancak bazı yiyeceklerde içerik maddesi olarak bu ürünleri tüketmiş oluyorum. Hayvansal ürün tüketimimi 2007 sonuna doğru tamamen kesmiş olmayı planlıyorum. Bu diyetim için büyük bir dönüşüm ve hiç de pişman değilim. Hatta yaptığım en iyi şeylerden biri.
  5. GTD: David Allen’ın Get Things Done adlı kitabını 2006’nın sonuna kadar okumamış olmama rağmen web üzerinden bazı temel kavramları ve prosedürleri anladım ve yazdan önce GTD’yi uygulamaya başladım. Yıl sonunda her zamankinden çok daha fazla düzenliydim. Herkese önerebileceğim inanılmaz bir sistem. GTD alışkanlıklarını benimsemek biraz zaman alabilir – şimdiye kadar bir çoğunu yaptım ama hala geliştireceğim noktalar var. Masam temiz, dosyalarım düzenli, e-posta gelen kutum boş ve her şeyin nerede olduğunu biliyorum. Bu mükemmel!
  6. Erken kalkma: 2006 yılında koşuya başladığımda erken de kalkmaya başladım. Git gide daha da erken uyanıyordum ve şimdi düzenli olarak saat 4: 30’da uyanıyorum (geç yattıysam bazen 5: 00’de uyanıyorum). Güne harika bir başlangıç yapmamı sağlıyor ve sabahları genellikle ortam sessiz ve güzel oluyor. Bunu çok seviyorum! Önümüzdeki birkaç hafta boyunca sabah 6’dan önce en az 1-2 önemli işi bitirmeyi deneyeceğim… bunun yerine ertelediğim 2 şeyi ele alma seçeneğim de olacak. Günlerimi daha verimli hale getireceğini düşünüyorum.
  7. Finans: Borcumu ödemede büyük bir ilerleme kaydettim (2007 içinse daha da büyük planlarım var) ve kafamı rahatlatan bir acil durum fonu başlattım. Halen istikrarlı bir finansal temel oturtmaya çalışıyorum ancak bir yıl öncesine kıyasla oldukça hafiflediğimi söyleyebilirim. Ve tünelin sonundaki ışığı görebiliyorum.
  8. Bir Yıl Bırakma: 18 Kasım 2005’te sigarayı bıraktım. Bu hayatımdaki dönüşümün başlangıcıydı ve bana güven verdi. Daha da fazlasını başarmanın yolunu açtı. 18 Kasım 2006’da sigarayı bırakmamın birinci yılın kutladım ve hiç bu kadar mutlu olmamıştım.
  9. Çeşitli: 2006’da başıma gelen birçok harika şey ve küçük başarısızlıklar da oldu ama genel olarak bu yıl BÜYÜK BİR YILDI !!!!!! 2007’nin de bu kadar iyi olacağını umuyorum.
Total
0
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *