Categories
Oteller Türkçe

İzala – Mardin’in ilk ve tek butik belgeli oteli

GÜNEYDOĞU’NUN VE MARDİN’İN İLK VE TEK BUTİK BELGELİ OTELİ

İzala Butik Otel adını, Asur krallarından kalma kitabelerde “Kaşiari Dağları” diye sözü edilen bölgenin o dönemki isminden alıyor. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Mardin’in Midyat ilçesindeki özel konumu itibarıyla da birçok tarihi mekâna hemen yürüme mesafesinde yer alıyor. Açık hava müzesi niteliğindeki bölgenin ilk ve tek butik oteli İzala’nın kapısından içeri girdiğinizde Mardin’in büyüsünü yaşamaya devam ediyorsunuz. Kök boyalı ahşap tavanlar, el işi avizeler, nakış nakış işlenmiş Mardin taşı ve Türk hamamı…

Odanızda Türk hamamı keyfi

Mardin’in tarihi ve görsel değerlerine sahip çıkan İzala Butik Otel, odalarda misafirlerini adeta tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Nakış nakış işlenen Mardin taşı ve yöre kültürünü yansıtan en güzel unsurlardan biri olan kök boyalı ahşap tavanlar, odanıza adım atar atmaz dikkatinizi çekecek. 33 Standart, 2 Junior Suite, 4 Corner ve 6 Deluxe olmak üzerek toplam 45 odası bulunan butik otelde konukların rahatı ve konforu için her şey düşünülmüş; ayarlanabilir klima sistemi, 24 saat oda servisi, Led TV, minibar, yastık, kettle, çay, kahve ve bitki çayı ikramı… Odaların kiminde Türk hamamında yorgunluk atarken kiminde de Mardin Kalesi ve Mezopotamya manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

İş toplantılarınız için şık ve fonksiyonel Zinciriye Salonu

Modern ses ve görüntü sistemleri, kablosuz internet ağı, yaka mikrofonu, telsiz ve delege mikrofonu, projeksiyon, dev perde, beyaz tahta, kürsü, lazer işaretçi, flipchart ekipmanları ile donatılan Zinciriye Toplantı Salonu oldukça şık ve fonksiyonel; iş toplantılarınız için tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

İZALA_2

Mardin mutfağının en güzel örneklerini tadın

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipli yapan bölgenin yöre yemekleri de oldukça zengin. İzala Butik Otel, Mazruna ve Safran Restoran’da bu zengin yemek kültürünün en güzel örneklerini servis ediyor. Mardin’in yöresel lezzetlerinin yanı sıra dünya mutfağından seçkin tatlar da sunuluyor. Bu lezzetlerin tadına terasta bakmak isteyenleri ise eşsiz bir Mezopotamya manzarası karşılıyor. Kahvenizi yudumlarken sırtınızı Mardin Kalesi’ne yaslayıp antik şehir ve Mezopotamya manzarasına doğru seyre dalabilirsiniz; adeta her taşın, tepenin kulağınıza hikayeler fısıldadığını ve tarihin sizi kucakladığını hissedeceksiniz.

İZALA_3

TUROB HOTEL DERGİSİ/2015

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *