Categories
Oteller Türkçe

KERME OTTOMAN BUTİK OTEL

TUROB HOTEL DERGİSİ’NDE YAYIMLANMIŞTIR

GÜNEY EGE’DE ESEN ŞAHANE BİR OSMANLI RÜZGARI

Akyaka, yeşilin her rengini ve kuşların en sevimlilerini içinde barındıran, birbirinden güzel doğal koyları, çam ormanları, zeytin ağaçları ve yaz-kış hızını kesmeden akan azmağı ile hayranlık uyandıran doğa cenneti bir kasaba. Kerme Ottoman Konak, kucağını Gökova Körfezi’ne açarken, sırtını da Sakar Dağı’na yaslamış bu benzersiz kasabada tüm ihtişamıyla uzanıyor.

kerme butik otel

ZARİF MİMARİ, İNCE DETAYLAR VE GÖZ ALICI BİR ŞIKLIK

Azmak Nehri kıyısında yemyeşil bir bahçe içine kurulmuş olan konak, adeta “bir dönem filmi” platosu. Başarılı ve titiz bir çalışma ile hayata geçirilen Osmanlı ve Selçuklu mimarisi, iç dekorasyondaki özen ve ihtişamda da kendini gösteriyor. Avluya açılan ahşap kapıdan içeri adım attığınız andan itibaren geçmişe doğru gizemli bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

Şark yaşam biçimini anlatmak için yapılan ahşap köşk, yerel el yapımı kumaşlar, bakır siniler, el dokuma Mevlana yeşili halı, boncuklu cami lambaları ve ahşap merdivenleri ile tam bir Anadolu köşesi. Vitray, oyma, örtü ve çinilerde ise tarihimize kazınmış iki simgesel çiçek, lale ve karanfil iç içe kullanılmış.

DAĞ VE NEHİR MANZARALI ODANIZDA TARİHE YOLCULUK

Orta avluya açılan odalar, Türk motiflerini sergileyen ahşap tavan  işlemelerinden el dokuması perdelere, zengin detaylarla döşeli. El yapımı Osmanlı spotlarıyla aydınlatılan banyolar, yerel mermer traverten ve İznik çinisiyle tablolaştırılmış. Selçuklu motifleri ile oyalanmış kadife örtüler, ahşap tırabzanları çiçeklendirilmiş balkonlar, cumbalarda Osmanlı oyma motifleri ve Osmanlı kafesi ise odaların otantik atmosferini tamamlıyor.

AVLUDA GELENEKSEL TATLARLA BULUŞUN

Kültürün önemli mirasçılarından olan geleneksel tatlar da unutulmamış konakta. Misafirleri, orta avluda Türk kahvesi, İznik çinileriyle motiflendirilen bankoda Türk çayı, Osmanlı kokteyli, Türk şarabı ve şurupları bekliyor. Akvaryumla sempatikleştirilen servis büfesinde ise lokum, fındık, fıstık ve leblebinin tadına bakabilirsiniz.

Ön cephede yer alan yüzme havuzu, küçük spor merkezi, jakuzi su masajı, botanikleştirilen iç avlu ile evrensel alışkanlıklara da yer verilen konakta misafirlerin konfor ve rahatı için her şey düşünülmüş. Zengin tarihimizin ve kültürümüzün ince bir zevkle yaşatıldığı Kerme Ottoman Konak Butik Otel’de kendinizi sarayda gibi hissedeceksiniz. Üstelik doğanın sunduğu tüm güzellikler de sizi sarıp sarmalayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *