Instagram
865 Following
2K Followers

Images Not Found!

Subscription Form

2007: Şimdiye kadarki en büyük yılım

TARAFINDAN LEO BABAUTA

2007’ye bir haftadan daha fazla bir süre sonra, bunu göndermekte biraz geciktim, ama lütfen beni affet. Aslında 2007’de en iyi hedeflerimi Aralık’ta belirledim ve şimdiden onlara doğru çalışmaya başladım.

Zorlu ama ulaşılabilir hedefler koymaya karar verdim, onları tamamladıktan sonra kendimi iyi hissettirecek bir şey. Burada sahip olduğum iyi hedefler ve bunları başarabileceğimi düşünüyorum.

Onları nasıl başaracağım

Hedeflerinizi yazmak iyi ve iyi, ancak onlara odaklanmanızı sağlamak, motivasyonunuzu korumak ve tüm yıl boyunca yolunda olmanızı sağlamak için bir şeyler yapmak zorundasınız. Nasıl yapacağım. Eşimle haftalık hedef toplantıları.

Eşim ve ben bu yıl “hedef arkadaşları” olmaya karar verdik ve bu amaçla hedeflerimizi belirlemek ve yaptıklarımızı gözden geçirmek için haftada bir kez görüşüyoruz. Örneğin, Ocak ayının başında, yıl hedeflerimizi aldık ve her hedef için Ocak ayında ne başaracağımıza karar verdik. Bir ay içinde kolayca birleştirilebilecek bir şey yapmaya çalıştık. Ardından, Ocak ayında her hafta, aylık hedeflere ulaşmamıza yardımcı olacak haftalık hedefler koyarız. Her gün haftalık hedeflerimize bakıyoruz ve o gün neler yapabileceğimizi görüyoruz.

Tüm yıl boyunca, ilerlememizi takip etme, başarılarımızı ve başarısızlıklarımızı gözden geçirme ve yılın genel hedeflerine ulaşmamıza yardımcı olacak mini hedefler belirleme mekanizmasına sahibiz. Şimdilik harika çalışıyor ve yıl ilerledikçe iyi bir ilerleme bildirmeyi umuyorum. Bizi motive eder ve bazı kararları yazmaktan ve birkaç hafta sonra onları unutmaktan çok daha iyidir.

Yani daha fazla uzatmadan, işte yıl için hedeflerim.

2007 için en iyi goller

 • Triatlon: Her biri bisiklet için haftada en az 2x antrenman yapın, yüzün, koşun ve Temmuz 2007’ye kadar Olimpik bir triatlonu tamamlayın. Deneyim hakkında her iki haftada bir sütun yazın.
 • Kuvvet eğitimi: Haftada 3 kez antrenman yapın, hafif bir kütle ve tanım kazanın (triatlon antrenmanı sırasında yağ kaybederken). Aralık ayında bir fotoğraf çekin, ardından 3-4 ayda bir.
 • Bahçe işi: Aralık 2006’da tekrar eski haline dönün, ardından formda kalmak için 1-2 saat boyunca haftada bir kez kesin. Güzelce korunan bir avluya sahip olmalı.
 • Ödeme kredi kartı, araba: Ödeme planını belirle, düzenli ödemeleri yap. Bitince kutla!
 • Kayıt etmek: $ $ Acil durum fonunu ayırın (bunun için çevrimiçi hesap açın, sonra para transferi yapın), ardından Özgürlük Fonu için ödeme başına $ ___ (ve Özgürlük Fonu’ndaki farklı kategorileri izleyin). (Not: özel oldukları için miktarlar kaldırıldı.)
 • düşünmek: Haftada en az iki kez, 20-30 dakika boyunca meditasyon yapın.
 • Olumlu Ebeveynlik: Daha sakin, daha olumlu bir ebeveyn ol. Bağırmayı ve şaplak atmayı kes. Onlara sevgi ile öğretin. Bana yardım etmek için eşi ile günlük pratik yapacak.
 • basitleştirmek: Benim ihtiyaçlarımı azalt. Dağınıklığı azaltın. Hayattaki komplikasyonları azaltın. İş gününü basitleştirin. Evi basitleştir. Huzur zamanları yaratın (meditasyon, koşma, okuma, karı ve çocuklarla sessiz zamanlar).
 • Harekete geç: Farkındalığı arttırmaya ve küresel ısınmayı, yoksulluk ve Guam’ın politik durumunu iyileştirmeye yardımcı olacak şeyler yapın.

2014’ten itibaren Zeyilname

Bu, Leo’nun 2014’teki bir notu: Bu hedeflere gülümsemeyle dönüyorum.

İşte merak ediyorum herkes için bunlarla nasıl yaptım:

 • Triatlon: Bir sprint triatlonu eğitip tamamladım, ancak bir Olimpik triatlonu tamamlamadım.
 • Kuvvet eğitimi: Umduğum kadar tutarlı değildim, ama bunu düzenli olarak yaptım ve bu günlerde kuvvet antrenmanı konusunda 2007’de olduğundan daha düzenliyim.
 • Bahçe işi: Burada ilerleme kaydettim, fakat (çok) büyük çimlerimi biçmekle hiç bu kadar tutarlı olmadım. Daha sonra daha küçük çimleri olan bir eve taşındım.
 • Araba ve kredi kartını öde: Başarılı! Bu harikaydı, btw.
 • Kayıt etmek: Çok iyi bir iş kurtardım! Bu günlerde finansım çok daha iyi.
 • düşünmek: İstediğim kadar tutarlı değildim, ama meditasyon yaptım ve çok şey öğrendim. Her zaman düzenli olmasa da hala yapıyorum.
 • Olumlu Ebeveynlik: Bir süre beni aldı, ama artık çocuklarıma şaplak atmıyorum ve bir kural olarak bağırma. Bugünlerde ebeveyn olarak daha mutluyum.
 • basitleştirmek: Dağınıklığı ve ihtiyaçlarımı büyük ölçüde azalttım. Bu bir süre aldı, ancak ödüllendirici oldu.
 • Harekete geç: Aslında önümüzdeki birkaç yıl boyunca bunlara yardımcı olmak için birkaç proje yaptım.

 

Total
0
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *