Categories
Minimalism Self-Discovery Türkçe

“30 Gün Minimalizm” Oyunu

Bu metin çeviridir. Orijinal metin için: Joshua Fields Millburn & Ryan Nicodemus  / Let’s Play a Minimalism Game

Bu ay sizinle bir oyun oynamak istiyoruz ve oyunun adı 30-Gün Minimalizm.

Nasıl oynanıyor:

Fazla eşyalarından kurtulmak isteyen bir arkadaşınızı veya akrabanızı buluyorsunuz. Toplamda bir ay sürmek üzere her gün gün sayısınca eşyadan kurtulmanız gerekiyor. Örneğin birinci gün her ikinizin de bir eşyadan kurtulması gerekiyor. İkinci gün, iki eşyadan. Üçüncü gün üç eşyadan ve bu şekilde bir ay devam ediyor oyun. Ufak ya da büyük, herhangi bir şeyi elinizden çıkarabilirsiniz: Kıyafetler, mobilya, elektronik eşyalar, alet edevat, dekoratif eşyalar vb. Bu eşyaları satın, başkalarına verin veya atın. Nasıl yaparsanız yapın önemli olan, bunların evinizden ve hayatınızdan o gün itibarıyla çıkması.

Oyun ilk başta kolay gibi gözükebilir fakat ikinci haftadan itibaren her ikinizin de her gün 10’dan fazla eşya çıkarmak zorunda olması gittikçe daha da zorlaşacaktır. Kim bunu daha uzun süre devam ettirebilirse oyunu kazanır. Her ikiniz de ay sonuna kadar oyunu devam ettirebilirseniz ikiniz de kazanırsınız. Birden fazla kişiyle oynayanlar bonus puan kazanıyor.

Oyunu kaybetseniz de kazansanız da önemli olan edindiğiniz tecrübe ve bu tecrübeleri alttaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *