ABOUT ME – HAKKIMDA

Welcome to my website!

This website, in the vast world of internet, is a little place of mine in which I freely share my ideas on various topics that I find interesting and worth sharing. At the moment, topics are not focused; they range from photography to free sources of internet. However, it is a reflection of my own background, so it makes sense in itself. I’ve studied philosophy at Boğaziçi University and did my master in Sociology. Meanwhile, I followed my interest in media arts and worked as a freelancer in media production including directing and taking photos for various occasions. I am mostly active on Instagram so you can catch up with me there. I walk around the streets of Istanbul, visit museums, take photos and share them.

There are lots to write on this website; important notes on the books I read, the historical background of the places I visit, inspirational works of artists, truly great sources on the internet that you can utilize from etc. I hope to create time for all of it. Meanwhile, feel free to share your thoughts, criticisms or suggestions under the articles I post..

Instagram Feed
ETSY SHOP: A-TOLY
CONTACT-İLETİŞİM

tugbakibar@icloud.com

November 24, 2017

Bisikletinizi SmartHalo ile akıllı bisiklete dönüştürün

Bisikletinizi SmartHalo ile akıllı bisiklete dönüştürün

Bisiklet kullanıcıları için üretilen pek çok ürün var ama hepsi oldukça kompleks cihazlar. SmartHalo, sade tasarımı ve sunduğu özelliklerle bisikletinizi akıllı bisiklete dönüştürerek sürüş boyunca sizi odaklanmanız gereken tek şeye yönlendiriyor; yola.

Bisikletler için özel olarak tasarlanan SmartHalo, akıllı telefonunuza Bluetooth ile bağlanarak navigasyon aletine dönüşebilen küçük bir cihaz. Her türlü bisikletin gidon kısmına kolaylıkla takılabilen ürün, girdiğiniz koordinatlar doğrultusunda GPS görevi görüyor. Cihazın yer bulma ve GPS işlevlerini akıllı telefonunuzdan kontrol edebilmek için uygulamayı telefonunuza yüklemeniz yeterli.

SmartHalo’yu açmak ya da kapamak için herhangi bir başlatma ya da kapama düğmesine basmanıza gerek yok. İvme ölçer yardımı ile cihaz sizinle (yani akıllı telefonunuzla) SmartHalo arasındaki mesafeyi ölçerek herhangi bir hareketlilik olmadığını algılıyor ve kendini kapatıyor.

https://www.smarthalo.bike/

https://www.smarthalo.bike/

Peki bu küçük yuvarlak cihaz nasıl çalışıyor? Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra gitmek istediğiniz yeri giriyorsunuz ve SmartHalo size en hızlı ve güvenli yolu buluyor. Sesli navigasyonu duymaya çalışmak bisiklet kullanıcılarının dikkatinin dağılmasına neden olduğundan SmartHalo’da yön tarifi LED ışıklar yardımıyla yapılıyor. Farklı ışık tonlarına adapte olabilen cihazı günün her saati rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

SmartHalo sade tasarımına bisiklet severlerin ilgisine çekecek pek çok özellik sığdırmış. Gidilen mesafe, ortalama hız ve yakılan kaloriyi hesaplayan cihazı fitness uygulaması olarak da kullanabiliyorsunuz. Bu ölçümlemelere göre kendinize bir hedef belirleyin, SmartHalo da gelişiminizi takip etsin.

SmartHalo, hırsızlığa karşı arabalardakine benzer alarm sistemi, bir kerelik şarjının üç haftaya yakın kullanılabilmesi ve de askeri kilit sistemi ile bisiklet severlerin gözdesi olmaya aday. CycleLabs şirketi tarafından üretilen cihaz hız kontrolünde de kolaylık sağladığından kaza riski en aza indiriyor.

 

 

News # , , , , , , , ,
Share: / / /

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Stay In Touch