ABOUT ME – HAKKIMDA

Welcome to my website!

This website, in the vast world of internet, is a little place of mine in which I freely share my ideas on various topics that I find interesting and worth sharing. At the moment, topics are not focused; they range from photography to free sources of internet. However, it is a reflection of my own background, so it makes sense in itself. I’ve studied philosophy at Boğaziçi University and did my master in Sociology. Meanwhile, I followed my interest in media arts and worked as a freelancer in media production including directing and taking photos for various occasions. I am mostly active on Instagram so you can catch up with me there. I walk around the streets of Istanbul, visit museums, take photos and share them.

There are lots to write on this website; important notes on the books I read, the historical background of the places I visit, inspirational works of artists, truly great sources on the internet that you can utilize from etc. I hope to create time for all of it. Meanwhile, feel free to share your thoughts, criticisms or suggestions under the articles I post..

Instagram Feed
ETSY SHOP: A-TOLY
CONTACT-İLETİŞİM

tugbakibar@icloud.com

October 19, 2017

WordPress İçin SEO Tüyoları (Part II)

OnPage.org’ta bulduğum ve kendi sitem için faydalı olacağını düşündüğüm temel SEO tüyolarını burada da paylaşıyorum. WordPress sitenizin arama motorlarında öne çıkmasını sağlayacak belli başlı maddeleri bu yazıda bulabilirsiniz. Yazının birinci bölümü için: Part I

Güvenlik

Captcha: İletişim formları için güvenlik kodu(captcha) kullanarak spam kayıtlardan sakınmalısınız. Buna ek olarak, bir .htaccess dosyası kullanmak WordPress admin alanını koruyup hacker saldırılarını engelleyecektir.

Serurity Plugins: BruteForce saldırısından korunmak için güvenlik eklentisi ekleyebilirsiniz. Bu eklentilerden biri de “Brute Force Login Protection’dır.”

Update: Düzenli olarak WordPress’i güncelleyerek eklentilerin hacker saldırılarında zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Kategori Sayfaları

Noindex: Kategori, yazar ve arşiv sayfaları “noindex” olarak ayarlanmalıdır ki tekrar eden içeriklerden kaçınılsın.

More Tag: “More” etiketini kullanarak yazdığınız makalenin tamamının kategori sayfasında gözükmesini engellemelisiniz. Böylece ziyaretçileriniz bir sonraki paylaşıma geçmek için uzun süre aşağıya doğru inmek durumunda kalmayacaktır.

Paginated Pages: Sayfa başına düşen makale sayısını artırarak numaralandırılmış sayfa sayısını azaltın.

URL’ler

URL’niz her zaman açıklayıcı ve net olmalı. Böylece arama motorları içeriğinizi kolayca bulur ve kullanıcıları bu linkten ne beklemeleri gerektiği konusunda bilgilendirir.

Sosyal Medya

İçeriğinizin kullanıcılar tarafından kolayca paylaşılabilmesi için sosyal medya paylaşım butonları eklemeyi unutmayın. “Social Media and Share Icons” gibi bir eklenti yardımı ile de bunu yapabilirsiniz.

Yoast Eklentisi, içeriğiniz Facebook/Twitter ‘da paylaşıldığında başlıktan fotoğrafa görünümünü dilediğiniz gibi düzenleme imkanı sağlıyor.

WordPress İçin SEO Tüyoları: Part I

SEO # , , , , ,
Share: / / /

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Stay In Touch