Categories
{:en}Web-Tech{:} Türkçe

SmartHalo

Bisikletinizi, SmartHalo ile akıllı bisiklete dönüştürebilirsiniz

Bisiklet kullanıcıları için çok sayıda ürün piyasa sürülüyor fakat bu ürünlerin çoğu, son derece kompleks cihazlar. SmartHalo, sade tasarımı ve sunduğu özelliklerle bisikletinizi akıllı bisiklete dönüştürerek sürüş boyunca sizi odaklanmanız gereken tek şeye, yani yola yönlendiriyor.

Bisikletler için özel olarak tasarlanan SmartHalo, akıllı telefonunuza Bluetooth ile bağlanarak navigasyon aletine dönüşebilen küçük bir cihaz. Her türlü bisikletin gidon kısmına kolaylıkla takılabilen ürün, girdiğiniz koordinatlar doğrultusunda GPS görevi görüyor. Cihazın yer bulma ve GPS işlevlerini akıllı telefonunuzdan kontrol edebilmek için uygulamayı telefonunuza yüklemeniz yeterli.

SmartHalo’yu açmak ya da kapamak için herhangi bir başlatma ya da kapama düğmesine basmanıza gerek yok. İvme ölçer yardımı ile cihaz sizinle (yani akıllı telefonunuzla) SmartHalo arasındaki mesafeyi ölçerek herhangi bir hareketlilik olmadığını algılıyor ve kendini kapatıyor.

https://www.smarthalo.bike/
https://www.smarthalo.bike/

Peki bu küçük yuvarlak cihaz nasıl çalışıyor? Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra gitmek istediğiniz yeri giriyorsunuz ve SmartHalo size en hızlı ve güvenli yolu buluyor. Sesli navigasyonu duymaya çalışmak bisiklet kullanıcılarının dikkatinin dağılmasına neden olduğundan SmartHalo’da yön tarifi LED ışıklar yardımıyla yapılıyor. Farklı ışık tonlarına adapte olabilen cihazı günün her saati rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

SmartHalo sade tasarımına bisiklet severlerin ilgisine çekecek pek çok özellik sığdırmış. Gidilen mesafe, ortalama hız ve yakılan kaloriyi hesaplayan cihazı fitness uygulaması olarak da kullanabiliyorsunuz. Bu ölçümlemelere göre kendinize bir hedef belirleyin, SmartHalo gelişiminizi takip etsin.

SmartHalo, hırsızlığa karşı arabalardakine benzer alarm sistemi, bir kerelik şarjının üç haftaya yakın kullanılabilmesi ve de askeri kilit sistemi ile bisiklet severlerin gözdesi olmaya aday. CycleLabs şirketi tarafından üretilen cihaz hız kontrolünde de kolaylık sağladığından kaza riskini en aza indiriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *