ABOUT ME – HAKKIMDA

Welcome to my website!

This website, in the vast world of internet, is a little place of mine in which I freely share my ideas on various topics that I find interesting and worth sharing. At the moment, topics are not focused; they range from photography to free sources of internet. However, it is a reflection of my own background, so it makes sense in itself. I’ve studied philosophy at Boğaziçi University and did my master in Sociology. Meanwhile, I followed my interest in media arts and worked as a freelancer in media production including directing and taking photos for various occasions. I am mostly active on Instagram so you can catch up with me there. I walk around the streets of Istanbul, visit museums, take photos and share them.

There are lots to write on this website; important notes on the books I read, the historical background of the places I visit, inspirational works of artists, truly great sources on the internet that you can utilize from etc. I hope to create time for all of it. Meanwhile, feel free to share your thoughts, criticisms or suggestions under the articles I post..

Instagram Feed
ETSY SHOP: A-TOLY
CONTACT-İLETİŞİM

tugbakibar@icloud.com

November 23, 2017

İzala Butik Otel

TUROB HOTEL DERGİSİ/2015

İZALA_1

GÜNEYDOĞU’NUN VE MARDİN’İN İLK VE TEK BUTİK BELGELİ OTELİ

İzala Butik Otel adını, Asur krallarından kalma kitabelerde “Kaşiari Dağları” diye sözü edilen bölgenin o dönemki isminden alıyor. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Mardin-Midyat’taki bu özel konumu itibariyle de birçok tarihi mekâna hemen yürüme mesafesinde. Bir açık hava müzesi niteliğindeki bölgenin ilk ve tek butik oteli İzala’nın kapısından içeri girdiğinizde Mardin’in büyüsünü yaşamaya devam ediyorsunuz. Kök boyalı ahşap tavanlar, el işi avizeler, nakış nakış işlenmiş Mardin taşı ve Türk hamamı…

Odanızda Türk hamamı keyfi

Mardin’in tarihi ve görsel değerlerine sahip çıkan İzala Butik Otel, odalarda misafirlerini adeta tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Nakış nakış işlenen Mardin taşı ve yöre kültürünü yansıtan en güzel unsurlardan kök boyalı ahşap tavanlar odanıza adım atar atmaz dikkatinizi çekecek. 33 Standart, 2 Junior Suite, 4 Corner ve 6 Deluxe olmak üzerek toplam 45 odası bulunan butik otelde konukların rahatı ve konforu için de her şey düşünülmüş; ayarlanabilir klima sistemi, 24 saat oda servisi, led TV, minibar, yastık, kettle, çay, kahve ve bitki çayı ikramı… Odaların kiminde Türk hamamında yorgunluk atarken kiminde de Mardin Kalesi ve Mezopotamya manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

İş toplantılarınız için şık ve fonksiyonel Zinciriye Salonu

Modern ses ve görüntü sistemleri, kablosuz internet ağı, yaka mikrofonu, telsiz ve delege mikrofonu, projeksiyon, dev perde, beyaz tahta, kürsü, lazer işaretçi, flipchart ekipmanları ile donatılan Zinciriye Toplantı Salonu oldukça şık ve fonksiyonel; iş toplantılarınız için tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

İZALA_2

Mardin mutfağının en güzel örneklerini tadın

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipli yapan bölgenin yöre yemekleri de oldukça zengin. İzala Butik Otel bu zengin yemek kültürünün en güzel örneklerini servis ediyor Mazruna ve Safran Restoran’da. Mardin’in yöresel lezzetlerinin yanı sıra dünya mutfağından seçkin tatlar da sunuluyor. Bu lezzetlerin tadına terasta bakmak isteyenleri işe eşsiz bir Mezopotamya manzarası karşılıyor. Kahvenizi yudumlarken sırtınızı Mardin Kalesi’ne yaslayıp antik şehir ve Mezopotamya manzarasına doğru seyre dalabilirsiniz; adeta her taşın, tepenin kulağınıza hikayeler fısıldadığını ve tarihin sizi kucakladığını hissedeceksiniz.

İZALA_3

Travel # , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Share: / / /

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Stay In Touch